Zaregistrujte se a získáte věrnostní slevu 3 %

Tetanie - nemoc, která by se neměla podceňovat

Tetanie - nemoc, která by se neměla podceňovat - našim zákazníkům výrazně pomáhá Biokomplex magnesium od Dr. Bojdy.

Nikdy jste o ničem podobném neslyšeli a nakonec zjistíte, že tímto onemocněním trpíte? Rozhodně nejste sami, v posledních letech se počet lidí trpících tetanií rozrostl.

V podstatě se jedná o chronický nedostatek hořčíku, který vznikne z dlouhodobých stresových situací nebo může nastat po velmi stresujícím zážitku. Většinou se však jedná o dlouhodobé hromadění negativních situací, které jednoho dne v nás prostě vybuchnou.

Spoustu lékařů má tendenci stále tuto nemoc podceňovat. Není nic ojedinělého, že nad pacientem, který si stěžuje na bolesti a křeče, jen mávnou rukou s tím, že o nic nejde. Jenže tak to vůbec není. Lidem toto onemocnění zásadně ovlivňuje pracovní a osobní život. Donedávna se na tetanii lidé dívali pouze jako na projev psychicky labilního člověka. Dokud se podobné potíže neobjevily třeba právě u nich.

Latentní tetanie je buď psychického, nebo neurologického původu. To, že souvisí se stresem, který vyplavuje z těla hořčík a další prospěšné, nezbytné minerály, je jen potvrzení toho, jak moc nás ovlivňují stresové.

U každého člověka probíhá záchvat tetanie trochu jinak. Můžeme si zmínit zhruba tři stádia.

Nejlehčí forma se projevuje jako lehké brnění prstů, které přejde, když si dáte tabletku hořčíku.

U těžší formy dochází k dlouhodobě trvajícím křečím, obvykle v dolních a horních končetinách. Při záchvatu se může dostavit paralýza končetin a člověk, který se v něm ocitne, je nucený ležet, protože není schopný se hýbat. Někdy se objevují také dýchací potíže.

Nejtěžší forma latentní tetanie končí hospitalizací v nemocnici a to tehdy, když  nemocný ztrácí vědomí.  Může dojít i ke křečím hrtanového svalstva a dušení. Při ztrátě vědomí většinou hrtanové spasmy povolí, následky tedy nebývají fatální.

Jinak se tetanie může projevovat spoustou dalších příznaků, od nervových tiků, závratí, bolestí hlavy, pocení, zvýšené únavy, bušení srdce, pocitu vnitřní úzkosti, předrážděnosti, poruchy soustředění, až po sucho v ústech, bolestivé křeče, zejména dolních končetin, bolesti břicha, chronický průjem.

Diagnostika tetanie spočívá v laboratorních, přístrojových a klinických vyšetřeních včetně tzv. provokačních manévrů. Podrobnosti vám jistě vysvětlí odborný lékař..

Co lze dělat, když už vám byla tetanie diagnostikována? Určitě si člověk musí uvědomit, že se jí nezbaví, že se s ní bude muset smířit a pravidelně doplňovat hořčík. V jaké formě a s jakými minerály hořčík společně užívat, abychom dosáhli pozitivního efektu, a zabránili záchvatům, vám doporučí ošetřující specialista.

Ovšem pomoci si můžeme i vhodnou stravou. Zařaďte do jídelníčku syrový špenát, mandle, kešu a další ořechy, mandlový olej, ovesné vločky, otruby, hnědou rýži nebo třeba fazole.

Základem řešení problému je tedy včasná diagnostika a omezení příznaků a záchvatů vhodnými potravinovými doplňky, které vám lékař doporučí a předepíše (např. Magnosolf je pouze na lékařský předpis).

 

Magnesium Biokomplex se od ostatních preparátů liší zejména vysokou vstřebatelností, která je dána jeho složením. 

Obsahuje 4 formy organického hořčíku s vysokou vstřebatelností. Zásadní je hořčík z mořských řas v kombinaci s chelátovou bioformou a chlorofylem doplněný o vit. B6, který podporuje celkovou bioprostupnost magnézia.

V ČR neexistuje tak komplexní přípravek.

Zákazníci nepociťují vedlejší účinky jako průjmové potíže, což se dostavuje při užívání běžných preparátů. Přípravek je důležitý zejména pro lidi, kteří bývají postiženi bolestmi hlavy, migrénami a diabetem. Nepostradatelný je pro sportovce a každého, kdo manuálně pracuje a potí se. Lidé s hypertenzí, srdečně-cévními problémy či užívající alkohol nebo držící diety by ho měli také doplňovat. Zásadní je pro těhotné a kojící ženy a pacienty, kteří užívají léky, zejména diuretické popř. hormonální preparáty. Nepostradatelný je u seniorů.

Tetanie - nemoc, která by se neměla podceňovat