Zaregistrujte se a získáte věrnostní slevu 3 %

je mi 50 let a jsem obézní, trápí mne štítná žláza a reflux - musím často jíst - pomůže mi Dietal?

Dotaz: 

Dobrý den,

zaujal mě nabízený produkt Dietal a způsob jeho fungování. Mám k němu tento dotaz: je mi 50 let a jsem obézní. Již proto by se mi Dietal vyplatilo užívat. Navíc trpím vysokým tlakem (léčené), nízkou funkcí štítné žlázy (léčené), vyšším cholesterolem (zatím jen dieta bez prášků) a především mě trápí reflux (léčený, ale bez výrazných výsledků). K refluxu se mi přidává dráždění ke kašli a také bolestivý hlad. Tento poleví (zmizí) když se najím a mám zaplněný žaludek, ale objevuje se znovu po několika hodinách. Problém řeším opětovným najedením se a zde se dostávám do začarovaného kruhu, kdy je velmi těžké něco zhubnout. Přemýšlela jsem o nějakém produktu, který by mi zaplnil žaludek, ale nebyl kalorický, a zde by Dietal mohl výborně zafungovat. Máte Dietal ověřený i v tomto směru? Při refluxu s bolestivým hladem? Pokud mi ho doporučíte, ráda vyzkouším.
PS: Již několik let znám a při potížích užívám bylinkové sirupy, které jsou velmi účinné.
S pozdravem L.Š.
 
Odpověď:
 
Dobrý den, 
 
nutno konstatovat, že nejste jednoduchý případ. S tou štítnou žlázou nám to může ovlivňovat působení Dietalu. Obvykle je pokles produkce hormonů štítné žlázy způsoben nedostatkem jódu v potravě. Nejprve se štítná žláza snaží kompenzovat nedostatek tím, že se zvětší a tím se zvýší kapacita a schopnost buněk vychytat i to málo jódu, které je v krvi přítomno.  Existují taky látky, které snižují vstřebávání jódu a způsobují tak její zvětšování, přestože je jódu jako takového v potravě dostatečné množství. Snížená funkce štítné žlázy se bohužel projevuje zpomalením metabolismu, objevuje se únava, pocit chladu, snížená výkonnost, poruchy paměti a soustředění, výrazné jsou změny na kůži, která je suchá a šupinatá. Vlasy a nehty mohou být lámavé a ztrácí lesk.  Snížená funkce štítné žlázy postupně vede k stoupající hladině cholesterolu v krvi, se všemi negativními důsledky jako riziko aterosklerózy, může se vyskytnout zácpa, bolesti svalů, u žen také poruchy cyklu.
 
Tady vidím problém v tom zpomaleném metabolismu event. souvislosti s vyšším cholesterolem, ale s tím bychom si asi poradili - jste zaléčená.
Refluxní choroba vše ještě více komplikuje. Obvykle pokud se jedná o nechirurgickou léčbu tak vyžaduje přísnou dietu, žádná tučná jídla, koření, cibuli, česnek, čerstvé pečivo atp.. Vhodné je i dodržování jistých zásad jako vzpřímená poloha po jídle, spaní v polosedě, omezení zvedání těžkých břemen a poloh, při kterých se může samospádem obsah žaludku vracet do jícnu. Obvykle se léčí léky  jako jsou kinetika (podporují peristaltiku střev a posun potravy ze žaludku) a léky na snižování agresivity žaludečních šťáv (v současnosti se jedná o inhibitory protonové pumpy, jako je omeprazol, lansoprazol, pantoprazol a esomeprazol). Léky neobnovují antirefluxní mechanismy mezi jícnem a žaludkem, mají zpravidla za cíl snížit tvorbu žaludečních kyselin a posílit peristaltický pohyb trávicího traktu v žádaném směru. Tady zmiňujete, že Vám léky moc nepomáhají a jedinou účinnou metodou je jídlo tj. zaplňování žaludku - v důsledku toho přibíráte. 
Myslím si, že jistý vliv na přibírání bude mít také pomalejší metabolismus jako důsledek snížené činnosti štítné žlázy.
 
Ono každopádně je asi lepší něco dělat a bojovat než nedělat nic. Protože pak se Vám časem může objevit ještě metabolický syndrom, vysoký homocystein, diabetes, krevní tlak se ještě zvýší, ateroskleróza prohloubí a vyústí v ischemickou chorobu srdeční, anginu pectoris atp., což představuje nevratná poškození organismu, která končí špatně. 
Zastavení přibírání a ideálně snížení hmotnosti by Vašemu zdraví obrovsky prospělo. Obvykle se pak sníží krevní tlak, triglyceridy v krvi, poklesne cholesterol a krevní cukr. 
 
První a zásadní problém u Vás je častá konzumace nějakých potravin, jako kompenzace fyzických projevů refluxní choroby. Tady si myslím, že Dietal může pomoci a určitě by bylo dobré dlouhodobě konzumovat nízkoenergetickou stravu v kombinaci s nekalorickým Dietalem, který pomůže velmi efektivně zaplňovat žaludek.   
Druhý problém je předpoklad pomalejšího metabolismu, což je důsledek snížené činnosti štítné žlázy, byť jste léčena. 
My umíme metabolismus zrychlit, máme na to přípravek s názvem LINIER Strong viz. odkaz:  Linier Strong 
Ten si, ale nedovoluji Vám příliš nabízet vzhledem k refluxní chorobě, kterou trpíte. LINIER Strong totiž obsahuje výtažky z feferonek, černého pepře a skořice. Jedná se o trochu pálivé tablety. Na tu refluxní chorobu by Vám to nemuselo dělat dobře.  Pokud můžete bez následků zkonzumovat feferonku či ostřejší jídlo pak by to mohlo připadat v úvahu, ale na refluxní potíže se to obecně nedoporučuje. 
Kdyby to náhodou nebyl problém pak lze doporučit redukční servis, kde Dietal je kombinován s Linierem viz.: redukční servis
Pokud se rozhodnete pro užívání Dietalu, pak bych předpokládal, že Vaše váhové úbytky nebudou tak rychlé jako u lidí, kteří mají metabolizmus v pořádku. Na druhou stranu Dietal můžete užívat klidně několikrát denně a to dlouhodobě a tím si udržovat stav nasycení, takže to hlavní což je nutnost omezit množství přijímaných kalorií z běžného jídla by se Vám mělo bez větších problémů dařit. 
Možná by bylo vhodné učinit ještě nějaká doporučení a některá fakta telefonicky zkonzultovat pokud se rozhodnete pro Dietal. Mohla by jste poslat Vaše telefonické číslo.
 
Přeji pevnou vůli a odhodlání, hodně štěstí, statečnosti a trpělivosti.
 
 
S pozdravem Karel Bojda - tým medicinka.cz