Doprava zdarma již od 500 Kč.

Magnézium – zázračný životabudič

Když přijdu do lékárny tak se mi zdá, že tam mají obrovský výběr různých typů magnézia a Vy jako provozovatel lékárny, který má k dispozici tento výběr přicházíte s dalším typem hořčíku. Co je důvodem?

Už jsme nechtěli našim pacientům prodávat monokomponentní obtížně rozpustné formy hořčíku, které jim často působí střevní problémy. Ale máte pravdu v lékárnách je toho opravdu hodně. Hořčík vyrábí tolik firem asi z toho důvodu, že cca 80% veškerých minerálů, které se v lékárnách poptávají tvoří právě hořčík. Většinou se jedná o přípravky, které jsou navrhnuty velmi podobně tj. jako kopie téhož. V soudobých doplňcích stravy se většinou používají obtížně rozpustné a tím pádem málo vstřebatelné formy hořčíku např. oxid, hydroxid nebo uhličitan hořečnatý, které procházejí trávicím traktem s minimální resorpcí.

Je pravda, že je v naší běžné stravě magnézia nedostatek a proč?

Hořčík se do našich těl dostává nejvíce z rostlinné stravy a některých minerálních vod. Do rostlin se dostává přirozenou difúzí z půdy, která je na hořčík stále chudší z důvodu kyselých dešťů. Dnes se velké množství zeleniny už ani nepěstuje v půdě, ale na syntetických materiálech v obřích sklenících. V přilehlých chemických továrnách se připravují hydroponní roztoky pro výživu těchto rostlin. Kritériem všeho jsou peníze tj. snaha vyprodukovat co nejlevněji. Bohužel běžná strava je chudá na hořčík a pokud nějaká potravina obsahuje vyšší množství hořčíku tak je zpravidla většinovým obyvatelstvem konzumována okrajově. Bohatější potraviny na magnesium jsou např. některé luštěniny hlavně čočka, sója, mák, mandle a ořechy. Je potřeba zmínit, že početná řada obyvatel má vyšší nároky na příjem hořčíku z důvodu užívání léků, alkoholu a masového výskytu některých nemocí např. diabetu. Existují údaje o tom, že cca 75% euro-americké populace je chronicky podhodnoceno v příjmu magnézia.

Jak se projevuje nedostatek příjmu magnézia u člověka?

Mírný nedostatek není nijak markantně patrný jako třeba při nedostatku vit. C nebo železa.
Většinou se jedná o problémy jako:

- poruchy nervové činnosti (zvýšená dráždivost, tiky, záškuby, křeče, migrény apod.)

- zvýšené riziko předčasného porodu nebo potratu

- lámání nehtů kazivost zubů

- metabolické poruchy vstřebávání tuků, bílkovin a cukrů

- narušený metabolismus sodíku, draslíku, vápníku a fosfátů

- nepravidelná srdeční činnost

– tachykardie

- výskyt tetanie, hučení v uších, mravenčení v končetinách, agresivita, popř. bolesti hlavy

Ovšem může to skončit také hypertenzí, depresemi, Alzheimerem, mrtvicí nebo infarktem.

 

Hořčík je tedy nutné doplňovat. Čím se liší Váš přípravek od ostatních a jaké je jeho složení?

Přípravek se jmenuje Magnesium Biokomplex a liší se zejména vysokou vstřebatelností, která je dána jeho polykomponentním složením: Na rozdíl od jiných preparátů tento přípravek nově obsahuje již 4 formy hořčíku:

1. Organickou formu s vysokou vstřebatelností představuje citrát hořečnatý.

2. Iontová forma je zastoupena substancí Marine magnesium – pocházející ze sedimentů mořských řas, které kromě hořčíku obsahují řadu mikroprvků přirozeně se vyskytujících v mořské vodě.

3. Chelátovoá forma s excelentní vstřebatelností je zastoupena bisglycinátem hořečnatým.

4. Bioformu magnézia nově představuje nejpřírodnější forma hořčíku a tou je chlorofyl. Preparát je doplněn o vitamín B6, který podporuje vstřebávání hořčíku. V ČR neexistuje tak komplexní preparát.

Vypadá to velmi hezky a účinně, myslíte si, že by to ještě šlo posunout někam dál ve smyslu kvality?

Určitě to půjde a bude to hodně revoluční, již dnes vím dosti hodně jak, ale nebudu prozrazovat.

Na otázky redakce odpovídal Ing. Karel Bojda, Ph.D., MBA

Další informace o výrobku zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení