Zaregistrujte se a získáte věrnostní slevu 3 %

Yucca Shidigera 98,5%

Kód: 710
509 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
30.7.2024
Možnosti doručení

Bylinný doplněk stravy v podobě silného extraktu pro detoxikaci organismu – díky obsahu saponinů vyplavuje toxiny. "Kudy proteče, tudy vyčistí!!!" - hlavně mechanické usazeniny v trávicím traktu i krevním oběhu. Jedná se o doplněk stravy ve formě bylinných tablet s bylinnou chutí i vůní. Příznivě působí na udržení správné funkce orgánů.

Detailní informace

Registrovaný zákazník | výhody | medicinka.cz
Registrovaný zákazník
- 3 %
TOP zákazník | sleva | 10 % | medicinka.cz
TOP zákazník
- 10 % | nevztahuje se na zvýhodněné balíčky
Sleva 6 %
Vracející se zákazník
- 6 % | nevztahuje se na zvýhodněné balíčky

Detailní popis produktu

Složení: Yucca schidigera, pomocné látky: kukuřičný škrob

Dávkování: DDD (doporučená denní dávka) děti od 3 let 1 tabletu denně
dospělí 1–4 tablety denně. Možno užívat bez časového omezení. Nepřekračovat DDD

Upozornění: Vhodný pro děti starší 3 let. Není vhodný pro děti do 3 let. Uchovávat mimo dosah dětí. Výrobek je schválen jako doplněk stravy, nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Je nenávykový, netoxický, neukládá se v organismu, je dobře vstřebáván a metabolizován. Výrobek je certifikován platnou legislativou EU a je notifikován Ministerstvem zdravotnictví ČR.
 
 
Funkce rostliny yucca shidigera:
  • detoxikuje organismus
Doporučená kůra
1 týden 1 - 0 - 1, 2 týden 2 - 0 - 2, 3 týden a další týdny stejně jako druhý týden. Tablety se polykají ráno na lačno cca 1/2 hod. před jídlem, večer rovněž 1/2hod. před jídlem nebo 2 hod po jídle. Kůra je závislá na věku. Na každých 10 let 50 tablet.( Tzn. 50-letý člověk by měl využívat 250 tablet ). Po využívání dávky dle věku, možno pokračovat dále ve stejném množství (je-li problém) nebo omezit na menší množství (prevence). Řeší se individuálně. Nutno zvýšit příjem tekutin na 2l až 3l denně. Vedlejší nežádoucí účinky nejsou známy. Mohou užívat děti od 3 let. Jídelníček je běžný, dieta je pouze pokud to zdravotní stav vyžaduje. 
 
 
poskozene strevonormalni strevo

 

  Většina z nás žije uspěchaný a navíc nestřídmý život. Náš organismus je neustále zanášen toxiny, jichž se postupem času nedokáže zbavit. Málokdo praktikuje takzvané odlehčující či postní dny nebo jiné očistné kúry.

Je proto třeba dokonale probudit vylučovací a detoxikační funkce organismu. Značné množství chorob je způsobeno zanesením organismu usazeninami, které se nahromadily v buňkách, orgánech, krevních i lymfatických cestách. Čistící a vylučovací systém je tím více zatížen, čím více je organismus vystaven nezdravým příměsím ve vodě, potravě, ovzduší. Negativní roli hraje i nedostatek pohybu, strach a tíseň, zlozvyky, jako je například lhaní.

Mezi čistící mechanismy, jako jsou potní kúry, římské, finské či turecké lázně a bylinné čaje se zařadila se svými mimořádnými vlastnostmi a účinky i bylina amerických pouští jménem Yucca Schidigera. Za extrémních podmínek, kdy denní teploty dosahují +50°C, noční klesají až na –15°C, tato pouštní travina vegetuje, zelená se, nádherně žlutě kvete a plodí, což samo o sobě je botanicky výjimečné. Zajímavá je hlavně tím, že obsahuje velice účinné látky zvané SAPONINY.

 

Yucca schidigera je kvetoucí vždy zelená rostlina z čeledi Agavaceae. Rod Yucca (Agavaceae) obsahuje asi 35-40 druhů. Roste zejména na poušti v jihovýchodní Kalifornii, jižní Nevadě a v Mexiku. Svým vzhledem připomíná palmu s tlustým a krátkým kmenem a s listy ve tvaru dýky či meče, podle čeho nesou název i některé její druhy, například Španělská dýka Yucca gloriosa či Španělský bajonet Yucca alolfolia. Dorůstá do výšky cca 5 metrů. Květy má ve tvaru zvonu po rozkvetení v noci vydávají sladkou vůni. Daří se jí na slunci a v půdě s dobrou propustností a zajímavostí je, že ani v létě nepotřebuje vodu. Po celá staletí ji domorodci projevovali úctu a pokládali ji za "strom života". Využívali celou rostlinu na konzumaci anebo pro její terapeutické účinky. Surové listy vařili a konzumovali jako zeleninu anebo ze syrových listů připravovali saláty, čaj či vývar. Ze sušených lusků semen mleli mouku a kořeny z důvodu vysokého obsahu saponinů používali jako mýdlo.

Z Yuccy se vyrábí buď prášek, který se získává sušením a mletím rostliny anebo extrakt, který se získává lisováním rostliny a odpařováním získané šťávy. Yucca obsahuje množství důležitých látek jako například chlorofyl, minerální látky, stopové prvky, enzymy, vitamíny a saponiny a polyfenoly (resveratrol). Dokonce americký kontrolní orgán (FDA – Food and Drug Administration) schválil Yuccu Shidigeru jako doplněk výživy a potravinové aditivum a označil ji jako neškodnou pro zdraví. V USA se přidává do potravin a nápojů z důvodu prodloužení trvanlivosti a ochrany před působením mikroorganismů. Mezi hlavní obsahové látky Yuccy s významným terapeutickým účinkem patří právě steroidní saponiny a polyfenolové látky, které jsou zodpovědné za její biologickou aktivitu v organismu a vysoký antioxidační efekt3.  Saponiny patří mezi detergenty anebo povrchově aktivní látky s obsahem složek, které jsou rozpustné ve vodě i v tucích. Z chemického hlediska se dělí podle struktury sapogeninu na steroidní a triterpenoidní. Saponiny terpénového typu patří mezi saponiny ve vodě nerozpustné. Saponiny steránového typu, které jsou ve vodě rozpustné, ale zůstávají jen v trávícím traktu a nevstřebávají se. V organismu působí jako přírodní detoxikační látka, která odstraňuje z těla škodlivé usazeniny. Yucca se v organismu chová inertně, nemetabolizuje se. Její působení v organismu je fyzikální a jejím základním účinkem je odstraňování pevných částic adhezně-držících na vnitřních a venkovních plochách orgánů.

Yucca dokáže v důsledku schopnosti saponinu snižovat povrchové napětí, čím zároveň ulehčují smáčení povrchu patologických škodlivých a nesmáčitelných usazenin. Proces detoxikace začíná v trávícím traktu, kde saponiny rozpouštějí usazeniny vázané na žaludeční stěnu, které bránily vtékání žaludečních šťáv do dutiny žaludku, což má za následek rychlejší regeneraci žaludeční sliznice. Stejně podobné saponiny působí na funkci žlučníku nebo na usazeniny ve střevech, ledvinách apod. 

Množství studií prokázalo, že saponiny snižují hladinu cholesterolu. Je mnoho teorií mechanismu účinku, jak působí saponiny v organismu, například tím, že tvoří s cholesterolem nerozpustné komplexy, anebo snižují intestinální vstřebávání bez jakéhokoiv ovlivnění jeho metabolismu.

Polyfenoly izolované z yuccy jsou účinnými antioxidanty, které mohou přispět k potlačení reaktivních forem kyslíku, které stimulují zánětlivé reakce. Resveratrol je známý pro svoje protizánětlivé účinky. 

Yucca díky svému detoxikačnímu účinku přispívá k celkovému zdraví. Vzhledem k tomu, že tělo potřebuje vyplavovat uvolněné toxiny z těla ven, je velmi důležité dodržovat správný pitný režim.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.08 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IN Avatar autora | 4.10.2022
Užívám druhý týden vnímám nárůst energie, začínám vykašlávat, zácpa v prních 4 dnech lepší nyní stále trvá, ale objevila se plynatost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: