Rouška z NANOVLÁKEN s aktivním STŘÍBREM Dr. Bojda

181 Kč
Skladem

Rouška antibakteriální ČESKÁ z NANO VLÁKEN s aktivním STŘÍBREM - chrání obdobně jako respirátory FFP3. Ochrana nositele až s 99% účinností. Rouška je určena k opakovanému použití, až 5 dní a po té ji lze regenerovat, viz podrobný popis.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe hodnocené roušky s nanotechnologií na trhu podle protokolu měření Ústavu chemických procesů Akademie Věd ČR z 9. dubna 2020 se stříbrem.

Materiál této roušky je vytvořen českou speciální NANO technologií, která je schopna ochránit uživatele před viry a nemocemi přenášenými vzduchem přibližně obdobným způsobem jako speciální respirátory třídy FFP3. Velikost viru COVID-19 se pohybuje od cca 80 - 150 nm. Záleží na tom, jak je virus obalen dalšími látkami po vypaření vody z kapénky. Takto malé viry může zachytit pouze speciální výrobek.

Rouška z nanovlákna, tvořící střední vrstvu, zachytí až 98% viru COVID-19 (ověřeno protokolem měření Ústavem CHP AKADEMIE VĚD ČR z 20. dubna 2020 podle nejpřísnějších zkoušek!  0,2 μm ≥ 98). 98% účinost roušky znamená, že ze 100 částic naše rouška zachytí 98 částic.
Vrstvou nanotextilie je pokryto 100% plochy roušky!

Stříbro rychle likviduje bakterie z úst nositele a to i streptokoky. Díky schopnosti stříbra ničit viry je rouška zcela unikátním produktem na trhu a chrání svého nositele s 99,9% účinností.

Návod k použití: 

Roušku nasazujte vždy správnou stranou, rubovou stranou na obličej. Snažte se zakrýt celou oblast nosu a úst. Při používání se vyhněte jakéhokoliv dotýkání roušky, abyste viry, bakterie či prach neroztírali a neroznášeli dál.

Rouška může být opakovaně používána 3 - 5 dnů při denní zátěži až 6 hodin po sterilaci.

Pokud se Vám zdá, že rouška začíná zapáchat z výdechových plynů, je vhodné provést regeneraci a dezinfekci roušky ponořením do vody 75 – 80 °C horké na dobu minimálně 5 minut. Pak usušit při pokojové teplotě. Tuto regeneraci je možné provést až 5x.

Roušku sundávejte náležitou metodou (tj. nedotýkejte se přední strany, ale sundávejte roušku chycením tkaniček zezadu).

Po sundání roušky si ruce očistěte důkladně mýdlem a vodou nebo dezinfekcí na ruce, nejlépe antibakteriálním gelem. Ideální je STERIGEL s obsahem Tea Tree oleje.

Z ČEHO JE VYROBENA?

NANO ROUŠKA je tvořena třemi vrstvami textilních materiálů, vnější krycí vrstvu tvoří netkaná textilie z viskozy s PES, vnitřní vrstvu tvoří NANO TEXTILIE z polyamidu 6 s pevně zafixovanými molekulami stříbra. Druhou krycí vrstvu tvoří netkaná textilie PERLAN.

Funkční nanotextilii tvoří nekonečné vlákno průměru 200 až 600 nm s plošnou hmotností 3g/m2. Je vyráběno zvlákňováním pomocí elektrospinninu. Vyrobeny jsou stejnou technologií jako používá Univerzita Liberec. Krycí vrstva má hmotnost 35 g/m2, celková plošná hmotnost membrány je 73 g/m2.

 Výhody:

 • Tato rouška je schopna zachytit v závislosti na prostupné rychlosti 92% - 99% viru COVID - 19, ale i jiných respiračních a chřipkových virů. 
 • Vrstvou nanotextilie se stříbrem je pokryto 100% plochy roušky. 
 • NANO vlákna jsou schopna ochránit uživatele před viry a nemocemi přenášenými vzduchem, přibližně srovnatelným způsobem jako speciální respirátory třídy FFP3.
 • Stříbro rychle likviduje bakterie a viry.
 • Rouška je lehká a prodyšná, vhodná i pro několik hodin trvající pobyt.
 • Odvádí vlhko a pot, udržuje pokožku v suchu, minimalizuje zápachy.
 • Rychle usychá, výrobce materiálu garantuje až 5 sanitačních cyklů v horké vodě bez snížení antibakteriální účinnosti.
 • Dobře drží tvar a nemačká se.
 • Je skvěle přilnavá, perfektně kryje tváře z boku proti procházení bakterií a virů.
 • Vhodná pro alergiky, astmatiky a pacienty s jinými respiračními problémy.
 • Chrání dýchací cesty před alergeny, roztoči, pyly a prachem.
 • Vhodná i pro sportovní a outdoorové aktivity, nebo na nošení v teplých dnech.
 • Vyrobeno pro české spotřebitele z českého materiálu českými lidmi.

Jednoduché papírové nebo látkové roušky poskytují částečnou ochranu několik desítek minut do doby navlhnutí. Látkové roušky je možné vyprat a opakovaně použít. Ovšem jejich filtrační schopnost a záchyt koronavirů a virů obecně je cca 20%. Před COVID-19 spolehlivě nechrání.

 Tento typ roušky poslouží i v době "postcovidové" např.:

 • jako pomůcka při ochraně v době pravidelných rozšíření infekčních onemocnění a viróz
 • jako pomocná ochrana příslušníků domácnosti v době onemocnění člena rodiny, při návštěvě infekčních míst jako jsou nemocnice, ambulance, hromadné akce atp.
 • při pobytu v MHD či znečištěném městském nebo jiném prostředí
 • alergici ocení v pylové sezóně zmenšený průnik pylů do dýchacích cest

Upozornění: neprat v pračce, nevyvařovat, nenamáčet do bělidel a aviváží, nevystavovat působení agresivních dezinfekcí zejména na bázi chlóru, nežehlit ani napařovací žehličkou, nesušit v sušičce, nedezinfikovat v mikrovlnné troubě jinak se může narušit unikátní nanomateriál roušky.

 Graf účinnosti záchytu virů COVID -19 pro různé typy materiálů a roušek - viz. příloha

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
11x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LO Avatar autora | 11.10.2020
Výrobek vypadá kvalitně....
5
Z Avatar autora | 6.10.2020
Rouška se nosí příjemně, prodyšná
5
MJ Avatar autora | 5.10.2020
Velice. Dobre se dycha. Samozrejme nemuzu hodnotit jak odchytava viry. Ale co se tyka kryti ust a nosu + lehkost dychani je to kvalitni.
5
ZH Avatar autora | 4.10.2020
Spokojenost
5
EC Avatar autora | 3.10.2020
S materiálem jsme spokojeni. Dobře se v nich dýchá a nepotí se obličej. Připomínku máme pouze k délce úchytů za uši. My ženy s tím problém nemáme, ale muž ano, díky většímu objemu hlavy. Každému bych roušku doporučila. Kvalitní a funkční za přiměřenou cenu. Doporučenou údržbu jsem rozšířila o postřik dezinfekčním roztokem z lékárny po každém použití mezi praním. Do rána rouška oschne a je připravena k opětovnému použití.
5
Avatar autora | 3.10.2020
Dobře se v ní dýchá, veliká spokojenost
5
EB Avatar autora | 1.10.2020
Nákup proběhl v naprostém pořádku, roušku jsem ještě neměla možnost vyzkoušet.
4
JH Avatar autora | 28.9.2020
Obchod proběhl hladce. Vše dorazilo v pořádku. Jsem spokojen. Roušky jsou pohodlné až na gumičky. Ty jsou těsnější.
5
PR Avatar autora | 26.9.2020
Omlouvám se, ale nevim jak postupovat při nošeni . Po dotazu u mých známych, došlo, že každý pochopil návod k použití jinak. Mohu používat roušku po dobu 3-5 dnů , 6 hodin denně a po této době sterilizovat? Nebo po každých 6-ti hodinách sterilizovat? Tedy zatim nepoužívám.
4
VJ Avatar autora | 24.8.2020
S rouškou jsem spokojená,ale nevyhovují gumičky,jsou příliš tuhé,bolí za ušima.Vyměnila jsem za tenčí pružnější,ted nemá chybu.
5
IA Avatar autora | 15.8.2020
Roušky jsem koupila pro případ, že se situace pro mne zhorší. V tuto chvíli jsem zatím nemusela použít. Roušky se stříbrem mají návod jak s rouškami zacházet - "desinfikovat - prát", ale modré roušky tento návod nemají. Musela jsem dohledávat na internetu. Myslím si, i když jsou jiné tuto pozornost by si také zasloužily. Koupila jsem i pro rodiče, kterým bude brzy 90 let a tu paměť už takovou nemají, aby si vše pamatovali,
5
MS Avatar autora | 13.8.2020
Pěkně sedí, jen gumičky jsou těsné, ale trochu povolí.
5
MB Avatar autora | 8.8.2020
Nákup proběhl v naprostém pořádku, roušku jsem ještě neměl možnost vyzkoušet.

Značka DR.BOJDA uvádí na trh extra silné doplňky stravy, zpočátku pro potřebu svých lékáren, později jsou výrobky dodávány přes lékárenské velkoobchody do dalších lékáren v celé ČR. Filosofický přístup k vývoji a výrobě doplňků stravy a kosmetiky je jednoznačně určen nekompromisním přístupem ke kvalitě výrobků. 

Cílem značky je přínos pro zlepšení kvality života zákazníků.