RESPIRÁTOR FFP3 český 6 vrstvý 3 ks/bal., DPH osvobozeno

Kód: 782
105 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2021
Položka byla vyprodána…

Respirátor třídy FFP3 - česká protiinfekční maska.        

Detailní informace

Detailní popis produktu

Respirátor FFP3 český 6 vrstvý, měkký a komfortní, univerzální 

Antivirový český respirátor filtrační třídy FFP3 má schopnost zachycovat více než 99% virů, bakterií (odpovídající třídě ochrany FFP2), prachových, pylových i smogových částic.

Tento respirátor třídy FFP3 je určený k ochraně jeho uživatele filtrací vdechovaného vzduchu a ke snížení rizika infekce mezi osobami. Účinnost filtrace je nejméně 99 %.

Jedná se o zdravotnický prostředek dle směrnice 93/42/ EHS a současně o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425. Výrobek je označen CE, aby byla zajištěna shoda s požadavky legislativy. 

Toto provedení respirátoru velmi účinně přiléhá k obličeji a díky jednoduchému, ale účinnému provedení působí při užívání velmi decentně.

Použití

před nasazením respirátoru si důkladně očistěte ruce lihovou dezinfekcí. Ideální je přípravek s názvem Sterigel Zakryjte si ústa a nos maskou a ujistěte se, že mezi obličejem a maskou nejsou žádné mezery. Vyměňte respirátor za druhý nebo ho předezinfikujte pokud je vlhký, začíná zapáchat, netěsní na obličeji, nebo ho již používáte dlouhou dobu. Na dezinfekci respirátorů a roušek je vhodný hygienický roztok s názvem Sterisprej, který po použití zanechá respirátor příjemně voňavý.

Při sundávání respirátoru jej sejměte z uší tak aby jste se nedotýkali přední části respirátoru a ideálně zlikvidujte do uzavřeného koše. Očistěte si ruce Sterigelem, nebo umyjte mýdlem. Během používání (nošení) masky se jí v ideálním případě nedotýkejte.  

Co znamená filtrační třída FFP u respirátoru?

     FFP je zkratka z anglického Filtering Face Piece, doslovně přeloženo - filtrační obličejová maska, v českém prostředí spíše obličejová polomaska. Filtrační respirátory se skládají z masky a filtrační části. Typ filtru či použitého filtračního materiálu určuje úroveň dosažitelné ochrany dýchacích cest. Například respirátory ochranné třídy FFP1 jsou vhodné pro nízkoúrovňové prachové a vodní částice, zatímco FFP2 nabízí zvýšenou ochranu proti střední úrovni prachu, kapalné mlze a oleji. Respirátory vyhovující třídě FFP3 se obvykle používají k vyšší úrovni filtrace např. proti jemnému prachu, biologickým látkám a azbestu. Je nutné také poznamenat, že respirátory FFP2 a FFP3 chrání uživatele před vdechováním kapének infekčních agens (viry, bakterie, plísně aj.).

Tabulka průniku filtrů FFP

Norma EN 149 definuje výkonnostní požadavky pro tři třídy filtračních polomasek: FFP1, FFP2 a FFP3.

Třída filtru Mez absorpce filtru * Vnitřní průnik
FFP1 Filtruje nejméně 80 % vzdušných částic (aerosolů) <22 %
FFP2 Filtruje nejméně 94 % vzdušných částic (aerosolů) <8 %
FFP3 Filtruje nejméně 99 % vzdušných částic (aerosolů) <2 %

* Mez absorpce filtru při průtoku vzduchu 95 l / min.

Důležitá zajímavost: Respirátory tříd FFP nechrání před párami a plyny.


Respirátor na rozdíl od roušky chrání nejen Vaše okolí, ale i Vás jako uživatele.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZS Avatar autora | 29.7.2021
Ano s tímto respirátorem jsem velmi spokojen je skvělý na nošení,neboť se tolik nedeformuje při dlouhodobém nošení.