Doprava zdarma již od 700 Kč nevztahuje se na přepravu křehkého zboží

RESPIRÁTOR FFP2 český 1ks

Kód: 1186
17 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
8.12.2022

Respirátor třídy FFP2 - česká protiinfekční maska.        

Detailní informace

Registrovaný zákazník
Registrovaný zákazník
- 3 %
TOP zákazník
TOP zákazník
- 10 %
Individuální slevy
Individuální slevy
neplatí na již zvýhodněné balíčky
Vracející se zákazník
Vracející se zákazník
- 6 %

Detailní popis produktu

Respirátor FFP2  - respirační rouška 

Antivirový český respirátor zachycuje více než 95% virů, bakterií (odpovídající třídě ochrany FFP2), prachových, pylových i smogových částic.

Respirátor třídy FFP2 určený k ochraně jeho uživatele filtrací vdechovaného vzduchu a ke snížení rizika infekce mezi osobami. Účinnost filtrace je nejméně 95 %.

Jedná se o zdravotnický prostředek dle směrnice 93/42/EHS a současně o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425.

Toto provedení respirátoru velmi účinně přiléhá k obličeji a díky jednoduchému, ale účinnému provedení působí při užívání velmi decentně.

Použití

před nasazením respirátoru si důkladně očistěte ruce lihovou dezinfekcí. Ideální je přípravek s názvem Sterigel Zakryjte si ústa a nos maskou a ujistěte se, že mezi obličejem a maskou nejsou žádné mezery. Vyměňte respirátor za druhý nebo ho předezinfikujte pokud je vlhký, začíná zapáchat, netěsní na obličeji, nebo ho již používáte dlouhou dobu. Na dezinfekci respirátorů a roušek je vhodný hygienický roztok s názvem Sterisprej, který po použití zanechá respirátor příjemně voňavý.

Při sundávání respirátoru jej sejměte z uší tak aby jste se nedotýkali přední části respirátoru a ideálně zlikvidujte do uzavřeného koše. Očistěte si ruce Sterigelem, nebo umyjte mýdlem. Během používání (nošení) masky se jí v ideálním případě nedotýkejte.  

Co znamená filtrační třída FFP u respirátoru?

     FFP je zkratka z anglického Filtering Face Piece, doslovně přeloženo - filtrační obličejová maska, v českém prostředí spíše obličejová polomaska. Filtrační respirátory se skládají z masky a filtrační části. Typ filtru či použitého filtračního materiálu určuje úroveň dosažitelné ochrany dýchacích cest. Například respirátory ochranné třídy FFP1 jsou vhodné pro nízkoúrovňové prachové a vodní částice, zatímco FFP2 nabízí zvýšenou ochranu proti střední úrovni prachu, kapalné mlze a oleji. Respirátory vyhovující třídě FFP3 se obvykle používají k vyšší úrovni filtrace např. proti jemnému prachu, biologickým látkám a azbestu. Je nutné také poznamenat, že respirátory FFP2 a FFP3 chrání uživatele před vdechováním kapének infekčních agens (viry, bakterie, plísně aj.).

Tabulka průniku filtrů FFP

Norma EN 149 definuje výkonnostní požadavky pro tři třídy filtračních polomasek: FFP1, FFP2 a FFP3.

Třída filtru Mez absorpce filtru * Vnitřní průnik
FFP1 Filtruje nejméně 80 % vzdušných částic (aerosolů) <22 %
FFP2 Filtruje nejméně 94 % vzdušných částic (aerosolů) <8 %
FFP3 Filtruje nejméně 99 % vzdušných částic (aerosolů) <2 %

* Mez absorpce filtru při průtoku vzduchu 95 l / min.

Důležitá zajímavost: Respirátory tříd FFP nechrání před párami a plyny

Respirátor na rozdíl od roušky chrání nejen Vaše okolí, ale i Vás jako uživatele.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: