Respirátor NANO antibakteriální z nanovláken s aktivním stříbrem Dr. Bojda, DPH osvobozeno

Kód: 1184
127 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.4.2021

Respirátor český antibakteriální z nanovláken s aktivním stříbrem - chrání obdobně jako respirátory třídy FFP3Certifikát lze stáhnout, viz související soubory, v podrobném popisu. Ochrana nositele až s 99% účinností. Nanorespirátor lze opakovaně používat a lze také regenerovat dezinfekčním sprejem s názvem STERISPREJ. Balení obsahuje jeden kus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Respirátor patří mezi nejlépe hodnocené ochranné prostředky s nanotechnologií na trhu podle protokolu měření Ústavu chemických procesů Akademie Věd ČR z 9. dubna 2020 se stříbrem.

Materiál tohoto nanorespirátoru je vytvořen českou speciální NANO technologií, který je schopen ochránit uživatele před viry a nemocemi přenášenými vzduchem přibližně obdobným způsobem jako speciální respirátory třídy FFP2. Velikost viru COVID-19 se pohybuje od cca 80 - 150 nm. Záleží na tom, jak je virus obalen dalšími látkami po vypaření vody z kapénky. Takto malé viry může zachytit pouze speciální výrobek.

Nanorespirátor, obsahuje nanomateriál ve střední vrstvě, zachytí až 98% viru COVID-19 (ověřeno protokolem měření z Ústavu Chemických procesů AKADEMIE VĚD ČR z 20. dubna 2020 podle nejpřísnějších zkoušek!  0,2 μm ≥ 98). 98% účinost nanorespirátoru znamená, že ze 100 částic náš respirátor zachytí 98 částic.
Vrstvou nanotextilie je pokryto 100% plochy nanorespirátoru!

Stříbro rychle likviduje bakterie z úst nositele a to i streptokoky. Díky schopnosti stříbra ničit viry je nanorespirátor zcela unikátním produktem na trhu a chrání svého nositele s 99% účinností.

Návod k použití: 

Nanorespirátor nasazujte vždy správnou stranou, rubovou stranou na obličej. Snažte se zakrýt celou oblast nosu a úst. Při používání se vyhněte jakéhokoliv dotýkání nanorespirátoru, abyste viry, bakterie či prach neroztírali a neroznášeli dál.

Nanorespirátor může být opakovaně používán 3 - 5 dnů při denní zátěži až 6 hodin po sterilaci Sterisprejem 60 ml.

Pokud se Vám zdá, že nanorespirátor začíná zapáchat z výdechových plynů, je vhodné provést dezinfekci a regeneraci lihovým přípravkem Steerisprej - 4 různé vonné varianty. 

Nanorespirátor sundávejte náležitou metodou (tj. nedotýkejte se přední strany, ale sundávejte nanorespirátor chycením tkaniček zezadu).

Po sundání nanorespirátoru si ruce očistěte důkladně mýdlem a vodou nebo dezinfekcí na ruce, nejlépe antibakteriálním gelem. Ideální je STERIGEL s obsahem Tea Tree oleje.

Z ČEHO JE VYROBEN?

NANORESPIRÁTOR je tvořen třemi vrstvami textilních materiálů, vnější krycí vrstvu tvoří netkaná textilie z viskozy s PES, vnitřní vrstvu tvoří NANO TEXTILIE z polyamidu 6 s pevně zafixovanými molekulami stříbra. Druhou krycí vrstvu tvoří netkaná textilie PERLAN.

Funkční nanotextilii tvoří nekonečné vlákno průměru 200 až 600 nm s plošnou hmotností 3g/m2. Je vyráběno zvlákňováním pomocí elektrospinninu. Vyrobeny jsou stejnou technologií jako používá Univerzita Liberec. Krycí vrstva má hmotnost 35 g/m2, celková plošná hmotnost membrány je 73 g/m2.

 Výhody:

 • Tento nanorespirátor je schopen zachytit v závislosti na prostupné rychlosti 92% - 99% viru COVID - 19, ale i jiných respiračních a chřipkových virů. 
 • Vrstvou nanotextilie se stříbrem je pokryto 100% plochy nanorespirátoru. 
 • NANO vlákna jsou schopna ochránit uživatele před viry a nemocemi přenášenými vzduchem, přibližně srovnatelným způsobem jako speciální respirátory třídy FFP2 až FFP3.
 • Stříbro rychle likviduje bakterie a viry.
 • Nanorespirátor je lehký a prodyšný, vhodný i pro několik hodin trvající pobyt.
 • Odvádí vlhko a pot, udržuje pokožku v suchu, minimalizuje zápachy.
 • Rychle usychá, výrobce materiálu doporučuje dezinfikovat lihovým přípravkem Sterisprej. 
 • Je skvěle přilnavý, perfektně kryje tváře z boku proti procházení bakterií a virů.
 • Vhodný pro alergiky, astmatiky a pacienty s jinými respiračními problémy.
 • Chrání dýchací cesty před alergeny, roztoči, pyly a prachem.
 • Vhodný i pro sportovní a outdoorové aktivity, nebo na nošení v teplých dnech.
 • Vyrobeno pro české spotřebitele z českého materiálu českými lidmi.

Jednoduché papírové nebo látkové roušky poskytují částečnou ochranu několik desítek minut do doby navlhnutí. Látkové roušky je možné vyprat a opakovaně použít. Ovšem jejich filtrační schopnost a záchyt koronavirů a virů obecně je cca 20%. Před COVID-19 spolehlivě nechrání.

Graf účinnosti záchytu virů COVID -19 pro různé typy materiálů a roušek.

Graf filtracni ucinnost zesileny respirator 

Tento typ nanorespirátoru poslouží i v době "postcovidové" např.:

 • jako pomůcka při ochraně v době pravidelných rozšíření infekčních onemocnění a viróz
 • jako pomocná ochrana příslušníků domácnosti v době onemocnění člena rodiny, při návštěvě infekčních míst jako jsou nemocnice, ambulance, hromadné akce atp.
 • při pobytu v MHD či znečištěném městském nebo jiném prostředí
 • alergici ocení v pylové sezóně zmenšený průnik pylů do dýchacích cest

Upozornění: neprat v pračce, nevyvařovat, nenamáčet do bělidel a aviváží, nevystavovat působení agresivních dezinfekcí zejména na bázi chlóru, nežehlit ani napařovací žehličkou, nesušit v sušičce, nedezinfikovat v mikrovlnné troubě jinak se může narušit unikátní nanomateriál roušky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ES Avatar autora | 29.3.2021
Ano jsem

Značka DR.BOJDA uvádí na trh extra silné doplňky stravy, zpočátku pro potřebu svých lékáren, později jsou výrobky dodávány přes lékárenské velkoobchody do dalších lékáren v celé ČR. Filosofický přístup k vývoji a výrobě doplňků stravy a kosmetiky je jednoznačně určen nekompromisním přístupem ke kvalitě výrobků. 

Cílem značky je přínos pro zlepšení kvality života zákazníků.