Liquid Zincum/Selenium koncentrát s vysokým obsahem zinku 50 ml

Kód: 486
249 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2021

Liguid Zincum-Selenium doplněk stravy v kapkách obsahuje více než 70 minerálů a stopových prvků, vyskytujících se ve vodách Velkého solného jezera (USA). Je obohacen o chelát bis-glycinát zinku, jenž vyniká vysokou biologickou dostupností, a organickým zdrojem selenu. Je vhodný pro vegany a všechny, kteří potřebují posílit imunitu.

Denní dávka 1 ml (20 kapek) obsahuje: zinek 15,00 mg (RHP150%), selen 82,50 µg (RHP 150%), Hořčík 60,00 mg (RHP 16%), RHP = referenční hodnota příjmu. Rozmíchejte v 250 ml vody, ovocné šťávy apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení - koncentrát z Velkého solného jezera, purifikovaná voda, bis-glycinát zinku, selenomethionin, přírodní konzervant ε-polylysine hydrochloride, kyselina citrónová. Neobsahuje lepek, laktózu, cukr, alkohol, barviva a dochucovadla.

Zinek a selen, dva základní kameny imunitního systému Zinek je minerál, který působí na řadu funkcí našeho těla. Je kofaktor více než 200 enzymů, podílí se na proteosyntéze, metabolismu nukleových kyselin. Má význam pro normální růst, vývoj a reprodukční funkce člověka a je zapojen do správné funkce řady orgánů. Nedostatek zinku může vést k narušení plodnosti. Zvláštní pozornost je třeba zinku věnovat v těhotenství. Selen a jeho význam pro lidský organizmus je v posledních letech intenzivně studován. Selen hraje významnou roli v obraně proti volným kyslíkovým radikálům (antioxidans). K dalším funkcím se řadí regulace syntézy hormonů štítné žlázy, reprodukční funkce, kde zvyšuje pohyblivost spermií (obsažen v bičíku spermií). Zabraňuje shlukování krevních destiček. Selen je vhodné užívat spolu s vitamínem E. Iontové stopové minerály jsou pro lidské tělo nezbytné, zvyšují absorpci (vstřebatelnost) vitamínů a minerálů. Stopové minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je „doplňovat“. 
Projevy nedostatku zinku - ztráta chuti k jídlu, vypadávání vlasů, šupinatá kůže, lámání nehtů, bílé skvrny na nehtech, poruchy látkové výměny bílkovin, tuků a sacharidů, porušení chuťového a čichového smyslu, porucha růstu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: