Liquid Zincum/Selenium koncentrát s vysokým obsahem zinku 100 ml

Kód: 480
399 Kč / ks
Na cestě - brzy naskladníme

Liguid Zincum-Selenium doplněk stravy v kapkách obsahuje více než 70 minerálů a stopových prvků, vyskytujících se ve vodách Velkého solného jezera (USA). Je obohacen o chelát bis-glycinát zinku, jenž vyniká vysokou biologickou dostupností, a organickým zdrojem selenu. Je vhodný pro vegany a všechny, kteří potřebují posílit imunitu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Denní dávka 1 ml (20 kapek) obsahuje: zinek 15,00 mg (RHP150%), selen 82,50 µg (RHP 150%), Hořčík 60,00 mg (RHP 16%), RHP = referenční hodnota příjmu. Rozmíchejte v 250 ml vody, ovocné šťávy apod.

Složení - koncentrát z Velkého solného jezera, purifikovaná voda, bis-glycinát zinku, selenomethionin, přírodní konzervant ε-polylysine hydrochloride, kyselina citrónová. Neobsahuje lepek, laktózu, cukr, alkohol, barviva a dochucovadla.

Zinek a selen, dva základní kameny imunitního systému Zinek je minerál, který působí na řadu funkcí našeho těla. Je kofaktor více než 200 enzymů, podílí se na proteosyntéze, metabolismu nukleových kyselin. Má význam pro normální růst, vývoj a reprodukční funkce člověka a je zapojen do správné funkce řady orgánů. Nedostatek zinku může vést k narušení plodnosti. Zvláštní pozornost je třeba zinku věnovat v těhotenství. Selen a jeho význam pro lidský organizmus je v posledních letech intenzivně studován. Selen hraje významnou roli v obraně proti volným kyslíkovým radikálům (antioxidans). K dalším funkcím se řadí regulace syntézy hormonů štítné žlázy, reprodukční funkce, kde zvyšuje pohyblivost spermií (obsažen v bičíku spermií). Zabraňuje shlukování krevních destiček. Selen je vhodné užívat spolu s vitamínem E. Iontové stopové minerály jsou pro lidské tělo nezbytné, zvyšují absorpci (vstřebatelnost) vitamínů a minerálů. Stopové minerály si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je „doplňovat“.
Projevy nedostatku zinku - ztráta chuti k jídlu, vypadávání vlasů, šupinatá kůže, lámání nehtů, bílé skvrny na nehtech, poruchy látkové výměny bílkovin, tuků a sacharidů, porušení chuťového a čichového smyslu, porucha růstu.

Zvýšit příjem zinku se doporučuje - dětem a mládeži v období růstu, aktivním sportovcům, těhotným a kojícím ženám, seniorům, vegetariánům a veganům, kuřákům, osobám pravidelně konzumujícím alkohol, u onemocnění způsobených nedostatkem zinku. 

Projevy nedostatku selenu - častější vznik nemocí kardiovaskulárního systému (včetně ischemické choroby srdeční a infarktu myokardu), zvýšené riziko onkologických onemocnění, negativní vliv na imunitní systém (oslabení imunity), zvýšené riziko diabetu 2. typu, rychlejší stárnutí pokožky a tvorba vrásek. Zvýšit příjem selenu se doporučuje - při zvýšené fyzické zátěži, u těhotných žen, u starších osob, při vyšším příjmu tuků.

Upozornění - není určeno jako náhrada pestré stravy a pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučené dávkování. Před použitím protřepat. Skladování - v suchu a temnu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí. Hmotnost obsahu - 100 ml (126 g).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: